Zahradníkem bez zahrádky

Je mnoho lidí, které si nedovedou svůj život představit bez pravidelného styku svých rukou s voňavou hlínou. Mám na mysli činnost, které se říká zahradničení. A je jen málo lidí, kteří si nemohou tohoto krásného a mírumilovného koníčka dovolit. Mírumilovného v případě, pokud se nesnažíte rozmnožit v okruhu několika kilometrů třeba bolševník velkolepý nebo nepříjemně páchnoucí jedovatý durman.
sázení květin do truhlíku
Nemáte zahradu?
ØStačí malý záhonek před bytovkou.
Nemáte ani to?
ØNemusíte se jen smutně dívat z balkonu, jak to v té blízké zahrádkářské kolonii krásně kvete. 

Není potřeba vzdychat a říkat si, co by bylo, kdyby. Je potřeba začít přemýšlet, jak to udělat, aby bylo. Co například ten prostor kolem Vás? Toho je přeci na skladiště starých nepotřebných věcí škoda. 

rozkvetlé kaktusy
Zahrada na balkoně 

Balkon se přeci může také stát takovou malou zahrádkou.A má dokonce proti těm zahrádkářským kolonistům několik výhod. Jednou z nich bude určitě to, že Vám žádný kolemjdoucí plody Vaší práce nesklidí dříve, než se k tomu dostanete Vy. Vykliďte tedy tento prostor mezi nebem a zemí a můžete se do toho pustit.

Nejprve je potřeba se rozhodnout, jestli budete pěstovat
·        zeleninu
·        nebo květiny.
záhony salátu
Jestliže to budou květiny, je tu otázka, zda je máte kam na zimu uklidit. Jestliže ne, kochejte se polovinu roku romanticky vyhlížejícími letničkami.
Romantika Vám nic neříká? Chápu, takové
o   krásně se pnoucí papriky
o   vedle zrajících rajčat
o   lemované křupavými zelenými saláty
o   nadouvající se kedlubny
dokáží také zahřát u srdce.

A tak ať budete na své malé zahrádce pěstovat cokoliv, důležitá je Vaše spokojenost a také kousek místa pro křeslo, abyste si mohli Vámi vytvořenou přírodu jaksepatří vychutnat. Jen ještě malá připomínka na závěr. Jestliže je Váš balkon situován na jižní stranu, máte velice snadné rozhodování ve výběru. Chce to kaktusy.
 

4.7
11