Výběr nových pneumatik nemusí být utrpení

Zkontrolovali jste hloubku dezénu u stávajících pneumatik a zjišťujete, že pro nadcházející sezónu bude nezbytné zakoupit novou sadu? Nebo jen stávající pneumatiky nedrží vaše auto bezpečně na silnici?
nová pneumatika
Ať tak či onak, budete brzy řešit otázku výběru nových letních, zimních anebo celoročních pneumatik. Víme, jak těžké je pro odborníka si vybrat ze široké nabídky gum na dnešním trhu – bude to Continental, Matador, Dunlop anebo Goodyear?
 
Učený z nebe nespadl a ne každý jsme odborník na všechno. Co takto si nechat poradit od zkušenějších. Jako inspirace může posloužit následující:

•    videa na youtube– zde naleznete celou řadu testů jednotlivých typů pneumatik,

•    odborná diskuzní fóra– tematicky zaměřená fóra mají hlavní výhodu v tom, že zde vyčtete zkušenosti samotných řidičů

•    velké testy od auto klubů a auto-moto časopisů – můžete se inspirovat například u největšího německého automobilového klubu ADAC, nebo si pročtěte německý měsíčník AutoBild. Pokud jste vlastníkem motorky, pak můžete narazit na zajímavé testy v měsíčnících Motocykl.
 
Pokud si nejste jisti ani po zhlédnutí všech videí a pročtení výsledků testů, neváhejte s radou a pomocí obrátit na váš pneuservis.
kolo na auto 

Pár rad na závěr

A.     Vybíráte letní pneumatiky – pak vám stačí symetrický dezén.

B.     Chcete koupit zimní pneumatiky – sáhněte po asymetrickém pro střední a vyšší třídu aut, nebo po směrové pro všechna ostatní.

C.     Dbejte na správné uskladnění pneumatik – prodloužíte tím jejich životnost a nemusíte pak řešit otázku nákupu nové sady každým rokem.

D.     Podívejte se do technického průkazu vašeho automobilu – zde naleznete parametry gum, které mohou být montovány na váš typ automobilu. Dále jsou zde uvedeny oba indexy – hmotnostní a rychlostní, které také hrají roli při výběru pneumatiky.

E.      Zvažte, zda nekoupit celoroční typ pneumatik, například litá ALU kola – zde dbejte na to, aby byla homologovaná.

4.5
04